Featured

Zaproszenia na pielgrzymki piesze

Serdecznie zapraszamy do udziału w 32. Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę w dniach 28 lipca - 11 sierpnia 2024. Koszt pielgrzymki wynosi 300 zł. Zapisy od 16 czerwca u opiekuna grupy ks. Piotra Swędrowskiego - tel. 538 429 799 lub ks. Wojciecha Kondratowicza - tel. 512 826 763. Spotkania dla osób zainteresowanych odbędą się w par. bł. Anieli Salawy w Suwałkach w dniach 23 czerwca i 21 lipca o godzinie 19.00.

15 lipca 2024 roku, pod hasłem „Rodzina Święta”, już po raz 34. wyruszy Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza z Suwałk do Ostrej Bramy w Wilnie.

Podczas tegorocznego podążania przed tron Pani Miłosierdzia, pielgrzymi będą mogli pochylić się nad tajemnicą i ogromną rolą rodziny oraz małżeństwa w życiu człowieka. Przez codzienne uczestnictwo w Eucharystii, słuchanie konferencji, modlitwę i przede wszystkim przez wyrzeczenia i trudy związane z pielgrzymowaniem, pątnicy będą mogli zawierzać swoje rodziny, swoich najbliższych Maryi, Królowej Rodzin.

Pielgrzymka rozpocznie się uroczystą Mszą świętą, 15 lipca o godz. 7.00 w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach. Następnie, o godzinie 9.00 pielgrzymi wyruszą na szlak, aby przez 10 kolejnych dni błagać Maryję o pomoc i wstawiennictwo w codziennych sprawach.

Tradycyjnie już pielgrzymka podzielona jest na grupy oznaczone kolorami. Grupy pomarańczowa, biała i żółta są grupami prowadzonymi przez Salezjanów. W grupach tych pielgrzymuje duża ilość młodzieży, charakter grup jest bardzo radosny i spontaniczny.

Grupy zielona i niebieska to grupy prowadzone przez Pallotynów, charakteryzujące się szczególną pobożnością Maryjną i misyjną, natomiast grupa czerwono-złota to grupa diecezjalna, która cechuje się pięknem tradycyjnej modlitwy.

Wszystkie grupy tworzą piękną mozaikę, która przedstawia różnorodność wiernych w Kościele. Każdy na pewno znajdzie dla siebie miejsce!

24 lipca o godz. 12.00 czasu litewskiego (11.00 czasu polskiego) odbędzie się uroczysta Msza święta w Ostrej Bramie w Wilnie na zakończenie pielgrzymki. Zapisy na te rekolekcje w drodze rozpoczną się w poniedziałek, 17 czerwca. Serdecznie zapraszamy!